Whatsapp'ı Her Yerde Kullanın - Whatsapp Web


whatsappi-her-yerde-kullanin.jpg
Dünyanın en çok tercih edilen ve Facebook tarafından satın alındıktan sonra ücretsiz hale gelmesiyle daha da popüler hale gelen mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı bilgisayarınızda kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?
Evet, bundan yaklaşık 8-9 ay kadar önce “WhatsApp Web” desteğine kavuşan uygulama, telefonu bilgisayarla eşleştirerek internete bağlı kaldığınız süre boyunca tarayıcınız üzerinden mesajlara cevap verebilmenizi mümkün kılıyor. Fotoğraf ve video alışverişi yapmak da cabası. Gelin, WhatsApp’ı bilgisayarınızdan nasıl kullanabileceğinizi öğrenelim.

Öncelikle iOS, Android veya Windows Phone işletim sistemine sahip telefonunuzda WhatsApp’ın son sürümünün yüklü olduğuna emin olun. Ardından uygulamayı açarak sağ üst köşe üst üste yerleştirilen (…) şeklindeki butona tıklayın. Karşınıza çıkan “WhatsApp Web” butonuna tıkladığınız anda kamera aktif hale gelecek ve sizden bir QR kodunu taramanızı isteyecektir. İşte bu anda tarayıcınızı açarak web.whatsapp.com adresini ziyaret etmeniz gerekiyor. Bu sayfada size özel hazırlanan QR kodunu göreceksiniz. Telefonunuzun kamerasını tutarak bu QR kodunu tarattıktan kısa bir süre sonra mesajlarınızın web sitesi üzerinden ulaşılabilir olduğunu fark edeceksiniz. Tebrikler, artık siz de WhatsApp Web kullanmaya başladınız! Bildirimleri anlık olarak açmak için tarayıcıda beliren onay kutucuğunu kabul etmenizde fayda olacaktır. Böylece gelen her yeni mesajda tarayıcı sizi uyaracaktır. Ancak bunun için WhatsApp Web sekmesinin tarayıcınızda sürekli açık olması gerektiğini sakın unutmayın. Ha bide nete bağlı kalmıyıda unutmayın...
Başarılar...

vector

Sizi yeniliklerden haberdar edelim mi?